×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/nk12205/public_html/sw.teresa.bialowieza.pl-new/images/02news20150329.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/nk12205/public_html/sw.teresa.bialowieza.pl-new/images/droga_krzyzowa_2015.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/nk12205/public_html/sw.teresa.bialowieza.pl-new/images/droga_krzyzowa_2016.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/nk12205/public_html/sw.teresa.bialowieza.pl-new/images/04news20151001.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/nk12205/public_html/sw.teresa.bialowieza.pl-new/images/rodzice_tereski.jpg.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/nk12205/public_html/sw.teresa.bialowieza.pl-new/images/ufam_tobie_sky.jpg.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/02news20150329
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/droga_krzyzowa_2015
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/droga_krzyzowa_2016
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/04news20151001
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/rodzice_tereski.jpg
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/ufam_tobie_sky.jpg

Jutro, w niedzielę 11 października 2015 roku, obchodzić będziemy jubileuszowy XV Dzień Papieski pod hasłem:

"Jan Paweł II - Patron Rodziny"

Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego organizowane przez fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", są nawiązaniem do obrad XIV Synodu Biskupów, które mają obecnie miejsce w Watykanie i dotyczą również spraw rodziny we współczesnym świecie. Wydarzeniom XV Dnia Papieskiego przyświecają słowa św. Jana Pawła II, że "rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu."

Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II.

Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji.

Program stypendialny Fundacji polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Obecnie programem stypendialnym objętych jest  2500 stypendystów.

W naszej parafii zbiórka pieniędzy na potrzeby fundacji odbędzie się w niedzielę po Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00.

 

XV Dzień Papieski

 

 

Więcej informacji o obchodach Dnia Papieskiego można znaleźć na stronach fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" →

 

2015-10-10


 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią naszej parafii na wykład pani prof. Bogumiły Jędrzejewskiej pt. "Borys von Zinserling - wybitny architekt XX wieku i jego projekt białowieskiego kościoła".

Wtorek 25 kwietnia, godz. 17.00, Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, wstęp wolny →

Borys von Zinserling – potomek szwajcarskiej rodziny od pokoleń żyjącej w Rosji, absolwent wydziałów malarstwa i architektury petersburskich uczelni, po rewolucji bolszewickiej emigrant do odrodzonej Polski, gdzie tworzy niezwykłe projekty w zakresie architektury i scenografii, a po wojnie poświęca się odbudowie warszawskich pałaców. Jak to się stało, że Borys von Zinserling − jeden z największych polskich architektów 1. połowy XX wieku − zaprojektował kościół w Białowieży? Jaki jest styl białowieskiego kościoła i jakie idee niesie jego forma artystyczna? Podczas seminarium pokazany zostanie oryginalny projekt kościoła odnaleziony w Archiwum Akt Nowych w Warszawie.


 

W dniu dzisiejszym, w sali kina Żubr w Białowieży, odbył się Koncert Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Komisję Kultury Rady Gminy Białowieża oraz przez Białowieski Ośrodek Kultury. W koncercie organizowanym od ponad 20 lat zadebiutowała nasza parafialna Schola.

Więcej informacji na stronach Urzędu Gminy Białowieża →

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji →

 

11.01.2015 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

To pozdrowienie przekazujemy sobie jako ludzie wierzący w obecność Boga wśród nas, którzy doświadczamy Jego bliskości, mocy i opieki.

Dziękuję Panu Bogu za opiekę i za dobro, jakiego doświadczam nieustannie i którego doświadczyłem szczególnie w ostatnich dniach.

28 lutego 2018 r. naszą parafię i mnie osobiście dotknęło ciężkie doświadczenie. W nocy na plebanii wybuchł pożar i strawił w zasadzie całe wnętrze budynku.

Wiem, że żadne słowa nie są w stanie wyrazić mojej wdzięczności, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy śpieszyli i śpieszą z pomocą i wsparciem.

Dziękuję Strażakom i Policjantom z Białowieży i Hajnówki, ratującym plebanię i czuwającym nad bezpieczeństwem wszystkich oraz Lekarzom i Pielęgniarkom z Hajnówki, którzy otoczyli mnie fachową opieką.

Wszystkim, którzy ofiarowali swoją pomoc: moim Kochanym Parafiankom i Parafianom, Księżom za braterskie wsparcie, moim znajomym i nieznajomym - bardzo serdecznie dziękuję.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pani Dyrektor Technikum Leśnego w Białowieży za życzliwość i użyczenie „dachu nad głową”, a także do Nauczycieli i Pracowników Szkoły oraz Uczniów za ich nieocenioną, przeogromną pomoc i ofiarność.

Przed nami ogromne wyzwanie, aby odbudować zniszczoną zabytkową plebanię, podejmując jednocześnie trud remontu parafialnej świątyni, ale dobro, życzliwość i bezinteresowność tak wielu osób dodają otuchy i pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Stare przysłowie mówi, że przyjaciół poznaje się w biedzie… Dziękuję Panu Bogu, że pozwala mi zobaczyć, jak bardzo wielu takich przyjaciół mam.

Powierzam Was wszystkich w modlitwach i raz jeszcze dziękuję.

 ks. Bogdan Popławski 

W auli Technikum Leśnego w Białowieży dnia 26.03.2015 o godz. 18 00 odbyła się uroczysta Akademia z okazji 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. W tym roku w akademii pod hasłem "Szukałem Was.." wzięli udział uczniowie z Technikum Leśnego pod kierunkiem katechetki Barbary Piotrowskiej - Magdalena Przyborowska, Dominika Zalewska, Dominka Moczuło, Milena Krupa, Oliwia Berbachowska, Józef Jurczak, Klaudia Namiotko, Filip Zawadzki.

{gallery}02news20150329{/gallery}

29-03-2015